Historie

1827
Tkadlena a lazebník

Hrdiny našeho příběhu jsou tkadlena, lazebník a jejich společné zaujetí pro italské jídlo. Příběh začíná v roce 1827 v malém ospalém městečku Sansepolcro v Toskánsku, kde byla tkadlena jménem Mama Giulia více proslulá svými těstovinami než svým tkaním. A kde její manžel, lazebník jménem Giovambattista Buitoni, snil o tom, že si otevře továrnu na těstoviny.

The Buitoni Way

A jednoho dne se tento sen začal stávat skutečností. Mama Giulia zastavila jediné, co zdědila, cenný zářivě oranžový řetízek s korály, a díky tomu si mohla dovolit koupit několik základních strojů. V její dílně manželé nově definovali umění tradiční italské kuchyně tím, že spojili tradici se stroji a technologiemi, které měli k dispozici. V tomto duchu tradice a bohaté tvůrčí fantazie, který dnes nazýváme „The Buitoni Way“, se zrodila firma Buitoni.

Mama CEO

Po smrti svého manžela řídila Mama Giulia svůj podnik po celých 37 let. Byla ženou na pozici CEO ještě dříve, než pojem „žena ve vedení firmy“ vůbec vznikl, a podporovala tohoto ducha tradice a vynalézavosti na všech úrovních.

Ve znamení elektřiny

Tento duch, „The Buitoni Way“, přispěl k tomu, že se firma Buitoni v moderní době zařadila mezi přední firmy na trhu. Díky tomu jsme v roce 1890 mohli vybudovat svou první plně elektrifikovanou továrnu, vymyslet veselé duhové nudle v živých barvách, aby děti rády jedly zeleninu, a vynalezli jsme způsob, jak z mouky extrahovat gluten bohatý na bílkoviny a obohatit jím naše nudle v době, kdy byly proteiny drahé a obtížně se získávaly.

Ze Sansepolcro do celého světa

Všechno začalo malým snem v malém městečku. Ale po 193 letech získával tento malý sen ocenění, podával se v královských rodinách, byl první, kdo přinesl do New Yorku špagety a do Paříže penne, vynalezl nové tvary těstovin a podělil naší neapolskou pizzou miliony spotřebitelů. A to vše díky tkadleně a lazebníkovi, kteří spojili tradici a vynalézavost, aby uskutečnili svůj sen.